Aparaty ortodontyczne dla osób w każdym wieku

Zęby potrzebne są nam przez całe życie, warto więc odpowiednio o nie dbać. Często codzienne szczotkowanie to za mało – szczególnie, gdy dokuczają nam problemy ze zgryzem. Niezbędne jest wtedy podjęcie leczenia ortodontycznego a co się z tym wiąże – założenie aparatu na zęby. Wbrew powszechnym opiniom aparaty nie są przeznaczone jedynie dla dzieci. O proste zęby zawalczyć można w każdym wieku, nawet bardzo dojrzałym.

Wbrew pozorom aparaty ortodontyczne nie są zakładane jedynie ze względów estetycznych. Owszem – nic tak nie dodaje uroku jak piękne, proste zęby, jednak nie jest to najważniejsze. Aparaty wpływają na zdrowie ogólne jamy ustnej – pozwalają na zachowanie właściwej higieny, co w rezultacie pomaga zapobiegać chorobom przyzębia oraz dziąseł.

Aparat ortodontyczny można wykonać w placówkach CSE Denatal Progress, które zlokalizowane są w dwóch miejscach Warszawy. Jednak z nich znajduje się w dzielnicy Wawer, a druga na ulicy Ostrobramskiej (Praga Południe). CSE Denatal Progress posiada stronę internetową pod adresem dentysta praga południe.

Zalety aparatu ortodontycznego

Często spotkać można się z opinią, iż aparat do jedynie skupisko bakterii. Absolutnie nie jest to prawdą, a jest wręcz odwrotnie. Zapobieganie próchnicy to jedno z głównych zadań aparatu – stłoczone zęby lub ich nieprawidłowe ułożenie uniemożliwiają ich właściwe domycie. Łuki rozszerzone za pomocą aparatu są zdecydowanie łatwiejsze do poprawnego oczyszczenia.

Dzięki aparatowi jesteśmy w stanie zapobiec nadmiernemu ścieraniu się zębów. Dzieje się tak głównie poprzez nieprawidłowe zwarcie. Aparat doskonale radzi sobie z tym problemem.

Aparat ortodontyczny jest niezastąpiony w leczeniu zaburzeń stawów skroniowo – żuchwowych. Na czym polega problem? To nic innego jak wada zgryzu objawiająca się głównie zgrzytaniem zębami, bólami głowy, karku, pleców, na które nie ma żadnego innego wytłumaczenia. Odpowiednio dobrany aparat jest w stanie szybko poradzić sobie z problemem. Problem zaburzeń stawów skorniowo – żuchwowych dotyka głównie osób dorosłych – sprawia to, iż często problemy ze zgryzem rozpatrywane są na samym końcu.

Warto pamiętać, że leczenie osób dorosłych ze względu na ustabilizowany układ kostno – mięśniowy jest trudniejsze niż u dzieci. Wprowadzenie zmian wymaga większego wysiłku, lecz mimo wszystko zaleca się podjęcie leczenia.